Podróże

Pierwsze chwile w Bangkoku

Wieczór. Wielkie miasto, wysokie krawężniki i drapacze chmur. Ogromna ilość aut i skuterów, oświetlone wózki z pachnącym ulicznym jedzeniem. Zatłoczone mimo późnej pory chodniki. Temperatura tak różna od tej, do której przyzwyczaja nas polska jesień. Tak wita nas Bangkok po wyjściu z kolejki, którą przyjechaliśmy w okolice pierwszego noclegu w hotelu The Victory.

Kolejką w okolicę hotelu do stacji Pattaya Station dojechaliśmy za 45 tajlandzkich batów. Stamtąd czekał nas ok. 20-minutowy spacer do samego hotelu. Po drodze wstąpiliśmy do 7-Eleven, w którym przywitał nas dobrze znany dźwięk ding-dong odtwarzany podczas otwierania drzwi. Kupiłem upragnione gumy rozpuszczalne Hi-Chew, które były głównymi słodyczami podczas poprzedniego pobytu w Azji. W nasze ręce wpadło też pierwsze onigiri, czyli japońskie piramidki ryżowe z nadzieniem owinięte w prażone algi. Za sprawą dźwięków i smaków wspomnienia wróciły jak żywe!

Wieczór w Bangkoku, dn. 2 listopada 2018 roku

Po zostawieniu bagaży w pokoju wybraliśmy się na kolację. Znaleźliśmy indyjską 100% wegetariańską knajpę.

Po napełnieniu żołądków wielokrotnie jeszcze odwiedzaliśmy prawie każde mijane po drodze 7-Eleven, aby uzupełnić brakujące zapasy. Brakujące albo zjedzone w trakcie drogi…

Wracając do hotelu spotykaliśmy różne zwierzęta: psy, koty, szczury i karaluchy. Bezdomne psy nie wyglądały na nieszczęśliwe, więc łatwo poskromiłem swoją potrzebę adoptowania tych zwierząt i opiekowania się nimi. Również koty były zadowolone. Chciałem zrobić jednemu kotu zdjęcie, ale nie raczył nawet spojrzeć w moim kierunku. Taka natura.

Kot przed nocnym polowaniem, dn. 2 listopada 2018 roku

Ok. 2 w nocy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek z pobudką zaplanowaną na godz. 6 lub 7 rano. Nie zdawaliśmy sobie wówczas sprawy z tego, jak trudno jest wstać tak wcześnie, gdy przeżywa się zespół nagłej zmiany strefy czasowej, czyli tzw. jet lag.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *